Park Miniatur w Inwałdzie

Park Miniatur

Wizyta w Parku Miniatur to niezapomniana podróż do najciekawszych zakątków naszego globu. Spacerując alejkami, przy których wznoszą się miniatury, można zapoznać się z różnymi ciekawostkami  najsłynniejszych zabytków z Polski i ze świata. Szczególne miejsce na mapie naszego Parku zajmują dwie wyjątkowe miniatury – kompleks wenecki i Bazylika św. Piotra z Watykanu. W sezonie 2020 Park Miniatur wzbogacił się o kolejną atrakcję – największy w Europie odcinek Wielkiego Muru Chińskiego z dwoma wieżami strażniczymi w skali 1:2. Wszyscy chętni będą mogli wybrać się na spacer po murze. W kierunku tej niezwykłej budowli dumnie spogląda Armia Terakotowa – dzielni wojownicy, których zadaniem było pilnowanie grobu jednego z najbardziej znanych cesarzy chińskich.

Odważnych zapraszamy na wędrówkę zawiłymi korytarzami Zielonego Labiryntu, który rozciąga się na obszarze 2 tys. m². Próba odnalezienia właściwej drogi z labiryntu wcale nie jest taka prosta. Skomplikowany system zielonych korytarzy wymaga poświęcenia od kilku do kilkunastu minut na osiągnięcie celu i zapewnia doskonałą zabawę.

Wszystkich lubiących świetną zabawę zapraszamy do skorzystania z urządzeń lunaparkowych. Egipt Spinning Coaster to rodzinna kolejka górska, dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Najmłodszym gościom naszego Parku mnóstwo zabawy gwarantuje kolejna nowość – Mega Plac Zabaw. Dzięki kolorowym zjeżdżalniom i bezpiecznemu labiryntowi korytarzy dzieciaki mogą aktywnie spędzić odpoczynek.

Warownia

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, stoi gród średniowieczny. Osada u podnóża zamku oddaje klimat codzienności dawnych czasów. W drewnianych chatach, można spotkać garncarza lepiącego gliniane naczynia, niewiasty zajmujące się wytwarzaniem krajek, kowala wykuwającego serduszka oraz powroźnika skręcającego powrozy. Zbrojownia pełna średniowiecznego oręża i Sala Tortur z pokaźną kolekcją dawnych narzędzi do wymierzania kar daje realistyczny obraz wieków średnich. Wśród krętych ścieżek i leniwie płynących strumyków na odważnych czyhają groźnie wyglądające smoki. Ponadto zapraszamy na niezapomnianą przygodę, którą można przeżyć pływając na Smoczych Tratwach.

Nowością w sezonie 2022 w Warowni będzie Balance Park. Balance Park to rodzaj niskiego parku linowego, w którym korzystający będą musieli pokonać szereg przeszkód, o różnym poziomie trudności.

Ważne informacje:

Od 1.04. rozpoczynamy nowy sezon 2022.
Cennik https://parkminiatur.com/cennik-indywidualny/

Godziny otwarcia Parków https://parkminiatur.com/godziny-otwarcia-parku/

Bilety można zakupić przez stronę https://bilety.parkminiatur.com/ lub w kasie Parku.

Kontakt

Adres: ul. Wadowicka 169, 34-120 Inwałd
Telefon: +48 696 080 944

Odległość z Ustronia: ok 60km

www.parkminiatur.com