ZygZak Karting w Bielsku-Białej

Opis toru

Nasz tor kartingowy jest obecnie najdłuższym krytym, wielopoziomowym torem dla gokartów w całej Polsce. W zależności od zastosowanej konfiguracji ma długość od 640 do 720m specjalnie zaprojektowanej trasy. Tor łączy w sobie zalety dynamicznej oraz technicznej jazdy. Spełnia wymagania zaawansowanych zawodników jak i nowicjuszy w dziedzinie kartingu. Sporych atrakcji dostarczają zastosowane dwa rodzaje nawierzchni oraz rampy wjazdowo-zjazdowe, które w ostatnim czasie zostały dodatkowo specjalnie przeprofilowane. Oprócz sporej dawki adrenaliny i zabawy tor gwarantuje bezpieczną jazdę dla wszystkich zawodników.

W obecnej konfiguracji czas jednego okrążenia to nieco ponad 1min a maksymalna ilość gokartów jednocześnie przebywających na torze to 14. Dla zawodników dostępne są wyniki przejazdu które są widoczne z gokarta podczas jazdy, a po skończonym przejeździe każdy może otrzymać szczegółowy wydruk z rezultatami poszczególnych okrążeń, które są mierzone z dokładnością do 1 tysięcznej części sekundy.

ZygZak LIVE

Kamery rozmieszczone na całej długości toru to jedna z atrakcji, jaką dla Was przygotowaliśmy. Na terenie hali będzie można śledzić przebieg rywalizacji nie tylko z tarasu widokowego czy przeszklonego baru, lecz również na ekranie telewizora.

Już wkrótce obraz z kamer pojawi się również na stronie internetowej. Będziecie mogli zobaczyć jak wygląda aktualna sytuacja na torze oraz przekonać się, że naprawdę warto nas odwiedzić.

Nasze gokarty

Na naszym torze posiadamy aktualnie 23 gokarty w ciągłym użytku, a w tym aż 5 rodzajów gokartów do wyboru. W szczególności polecamy jazdę NOWYMI GOKARTAMI RIMO zakupionymi na nasz tor w czerwcu 2016r.

NOWE GOKARTY 6,5KM RIMO EVO 6

W czerwcu 2016r. zakupiliśmy najnowsze modele gokartów RIMO EVO 6 z bogatym wyposażeniem. Gokarty RIMO to nie tylko nowy atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim niezapomniane wrażenia z jazdy. Solidna niemiecka jakość wykonania oraz japońska niezawodność jeśli chodzi o silniki – gwarantuje wysoką dostępność gokartów na naszym torze. Obecnie jest to podstawowy rodzaj gokarta na torze Zygzak. Posiadamy 10 sztuk RIMO z silnikami Honda 200cc (6,5KM), specjalnie wyprofilowaną kierownicą RIMO, systemem płynnej regulacji fotela, podwójnym hydraulicznym systemem hamulcowym oraz wieloma innymi systemami pozwalającymi na czerpanie maximum przyjemności z jazdy przy zachowaniu bezpieczeństwa. Gokarty RIMO EVO 6 są obecnie używane podczas wszelkiego rodzaju zawodów organizowanych na naszym torze. Posiadają możliwość doważania (max 30kg z dokładnością do 2,5kg). Oprócz regulacji fotela – posiadamy specjalny system pozwalający zmiejszyć odległość pomiędzy fotelem kierowcy i pedałami gazu/hamulca. Dzięki temu – jeszcze młodsi kierowcy mają możliwość szlifowania swoich umiejętności na tym gokarcie.

OLD-STYLE TOBI 6,5KM

Na wyposażeniu naszego toru nadal posiadamy 12szt dobrze już wszystkim znanych gokartów polskiej produkcji TOBI-KART. 4 z nich pozostają w ciągłęj gotowości do startu. Przeznaczone dla osób „z sentymentem”, tych którzy chcą spróbować jak jeździło się u nas do tej pory, lub też po prostu jako nieco tańsza alternatywa dla każdego chętnego. Mimo wielu tysięcy przejechanych motogodzin, gokarty wciąż dają sporą radość z jazdy.

„TOBI – DZIEWIĘĆ KONI”

Dla spragnionych większych wyzwań udostępniamy 2 gokarty 9-konne (silnik 270cc Honda) TOBI-KART. Lekka konstrukcja gokarta w połączeniu z większą mocą silnika to jeszcze więcej adrenaliny i dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych spełniających minimalne wymagania do jazdy – do spróbowania swoich sił. Obecnie posiadamy 2szt tego rodzaju gokartów.

Gokart 2-osobowy 9KM

Dla najmłodszych i wszystkich innych chętnych, którzy samodzielnie nie mogą spróbować swoich umiejętności, proponujemy przejazdy gokartem dwuosobowym (tzw. TAXI-GOKART) w roli pasażera. Jest to specjalna kostrukcja polskiego producenta TOBI-KART, posiadająca dwa fotele (dla kierowcy i pasażera) i dwie kierownice. Oczywiście tylko kierowca jest w stanie sterować gokartem a kierownica pasażera jest nieaktywna. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych – fotel pasażera zaopatrzono w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa . Gokart wyposażony jest w silnik Hondy 270cc (9KM) któy odpowiednio radzi sobie z dwójką osób na pokładzie.

Gokart dla dzieci (4KM)

Dla najmłodszych kierowców, którzy chcą samodzielnie spróbować swoich umiejętności, a nie spełniają jeszcze warunków do jazdy „dużym gokartem” posiadamy specjalnie przystosowane gokarty SODI FUN KID. Charakteryzują się one nieco mniejszymi gabarytami oraz możliwością pełnej regulacji pozycji kierowcy, tj: regulacja wysokości kierownicy, regulacja położenia pedałów (gaz-hamulec) oraz regulacja położenia fotela. W zależności od potrzeb i umiejętności kierującego – gokart umożliwia płynne ograniczenie mocy maksymalnej, dzięki czemu najmłodsi mają zapewnione bezpieczeństwo bez względu na swoje aktualne umiejętności jazdy.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek: 14:00 – 22:00
Sobota – Niedziela: 10:00 – 22:00

REZERWACJA PRZEJAZDÓW INDYWIDUALNYCH na wybraną godzinę jest możliwa wyłącznie telefonicznie, TYLKO w dniu przejazdu.

Rezerwacja na dzień następny jest możliwa telefonicznie, bez opcji wyboru godziny przejazdu (godzinę przejazdu proponuje tor).

Kontakt

Adres: ul. Legionów 26-28, 43-300 Bielsko-Biała
Telefon: +48 539 973 845

Odległość z Ustronia: ok 33km

www.zygzak-karting.pl