R  E  K  L  A  M  A

Narciarskie trasy biegowe

Biegać na nartach mogą nawet osoby, które mają kiepską kondycję. Ten sport poprawia sylwetkę i przemianę materii oraz – jak każdy ruch na świeżym powietrzu – świetnie działa na psychikę. Nowe trasy dla biegówek powstały w Ustroniu.
– Nasze bulwary nadwiślańskie latem są świetnym miejscem spacerowym, ale zimą były niewykorzystane. Dlatego wytyczyliśmy na nich specjalne ścieżki dla biegaczy – mówi Andrzej Nowiński, szef Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Miasta Ustronia.
Trasy znajdują się w centrum miasta. Mają 6 km długości, wyznaczono na nich ślady do stylu klasycznego i wolnego. Najlepszym punktem startowym są okolice restauracji Casablanca, skąd pętle się rozchodzą.
– Ustroń jest specyficznym miastem, bo mamy wielu turystów, ale w podeszłym wieku. Głównie z myślą o nich zrobiliśmy ścieżki, bo ten sport nie wymaga takiego wysiłku jak np. zjazd – mówi Nowiński. Władze Ustronia starają się wypromować swoją nową atrakcję: dwa razy zorganizowały biegi, podczas których producent sprzętu narciarskiego udostępnił kilkadziesiąt par nart za darmo, a trenerzy uczyli podstawowych kroków.
Korzystanie z tras jest bezpłatne. Biegać można także nocą, bo bulwar jest oświetlony. Ścieżki są przygotowywane przez ratrak.
Jeśli ktoś szuka instruktora, powinien zgłosić się do biura Miejskiej Informacji Turystycznej w Ustroniu (tel. 33 854 26 53).

(Źródło: Gazeta Wyborcza)